العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
دوشنبه 12 خرداد 1399
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 13372      تاریخ : 1393/10/17 14:49:59      بخش : رزومه اعضای دین پژوهان print
سهراب حمیدی رزومه :
سهراب حمیدی

نام : سهراب 
نام خانوادگی : حمیدی
تاریخ تولد : 1341/8/23
تابعیت : ایران
استان محل تولد : نوشهر

سوابق مدیریتی و فرهنگی آقای سهراب حمیدی

سهراب حمیدی با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت امور فرهنگی از سال 63 در وزارت کشور به عنوان کارشناس مطالعات و تحقیقات اجتماعی مشغول به خدمت بوده‌اند. ایشان همچنین کارشناس پژوهش‌های اجتماعی و ریاست گروه امور اجتماعی وزارت کشور را نیز در کارنامه خود دارند.

حمیدی در سال 73 به عنوان رئیس اداره بررسی کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سال 77 به عنوان معاون مرکز آمار و برنامه‌ریزی پژوهش‌های فرهنگی و هنری، از سال 78 الی 85 به عنوان رئیس مرکز گسترش آموزش‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و از سال 86 تا پایان ده مهر ماه 92 به عنوان مدیر کل مرکز مطالعات و تحقیقات فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به کار بوده است.

وی به مدت هفت سال مشاور اجرایی معاونت‌های فرهنگی و پژوهشی و به مدت سه سال نیز مشاور اجرایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را نیز در کارنامه خود دارد. همچنین به مدت هشت سال با حفظ سمت قائم مقام معاونت اداری، مالی و امور استان‌ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت بوده است.

از مقالات سهراب حمیدی می‌توان به نظریه‌های فرهنگ (مجموعه گفتارها در محدوده آموزش‌های فرهنگی) و تحول فرهنگی در جامعه پیشرفته صنعتی (تلخیص کتاب رونالد اینگلهارت) اشاره کرد.

وی همچنین سردبیری، آماده سازی و انتشار 75 شماره از نشریه «فرهنگ و پژوهش» را نیز بر عهده داشته است.

در زمینه‌ کارهای پژوهشی از سوابق معاونت اداری، مالی جدید کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی می‌توان به بررسی میزان مشارکت و مدیریت ناشران تهران در فرایند تولید کتاب، تهیه و تدوین طرح مقدماتی بازار بزرگ کتاب ایران 1373، بررسی و تهیه طرح بازارچه‌های کتاب و همکاری در بخش مطالعات و تهیه طرح‌های تیپ به تناسب جمعیت استان‌ها، تهیه و تدوین 5 جلد کتاب مجموعه مقالات جامعه و فرهنگ در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، همکاری در تهیه و تدوین شناخت‌نامه شورای فرهنگ عمومی، همکاری در تهیه و تدوین پژوهش فرهنگی استان‌ها، همکاری در تهیه و تدوین پژوهش برگزیده فرهنگی سال، همکاری در نظارت و اجرای طرح مصرف کالای فرهنگی کشور در شهرهای مراکز استان به صورت 209 جلد کتاب و در مناطق روستایی سراسر کشور 29 جلد و غیره اشاره کرد.

همکاری در نظارت و اجرای طرح پیمایش ملی ارزش‌ها و نگرش‌های ایرانیان، همکاری در تدوین و انتشار مجموعه کتاب‌های طرح ملی سنجش رفتار فرهنگی ایرانیان، همکاری در تدوین و انتشار مجموعه آمارنامه‌های فرهنگی کشور، همکاری در تهیه و تدوین برنامه بخش فرهنگ در برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگ جمهوری اسلامی ایران، همکاری در اجرای طرح ارزشیابی عملکرد هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال 74 از دیگر سوابق پژوهشی و همکاری وی است.

عضویت در شورای پژوهشی طرح‌های ملی، عضویت در شورای برنامه‌ریزی و نظارت نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، عضویت در شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، عضویت در هیأت مدیره بنیاد فرهنگی هنری رودکی، عضویت در هیأت تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اداری و عضویت در کمیته قراردادهای هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب نیز در کارنامه وی به چشم می‌خورد.

سهراب حمیدی همچنین عضویت در ارزیابی عملکرد دستگاه در هفتمین جشنواره شهید رجایی، عضویت هیأت مدیره مرکز نشر میراث مکتوب، عضویت هیأت امنا بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، عضویت در شورای تحول اداری، بازرس قانونی خانه کتاب ایران، عضویت در شورای اجرایی جایزه جهانی هنر و نیایش، عضویت در هیأت مدیره خانه کتاب ایران، عضویت در هیأت مدیره موسسه فرهنگی نمایه و عضویت در هیأت مدیره و امناء موسسه دین‌پژوهان را نیز در سابقه خود داشته است.


منبع : دبیرخانه دین پژوهان کشور
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت