العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
شنبه 2 بهمن 1395
کد : 13447      تاریخ : 1393/10/30 09:40:41      بخش : متن خبرنامه دین پژوهان print

 

در عصرى كه عرصه هاى دانش و انديشه با دگرگونى هاى پرشتاب, چالش هاى ژرف و رويكردهاى متنوع مواجه مى شود انديشه دينى نيز به لحاظ ريشه داشتن در فطرت و فرهنگ مردم, از تحول و تعمق بركنار نمى ماند, جست و جو و پژوهش درباره دگرگونى ها و ژرفايى هاى انديشه دينى كه با انگيزه هاى متفاوت در جهان معاصر صورت مى پذيرد از نگاه دين باوران و دين پژوهان بسيار حائز اهميت است, زيرا فربهى و نيرومندى هر دانش و انديشه اى در گرو آگاهى از امكانات خود و ديگران و هماوردى با رقيبان و مخالفان است.
آگاهى از سرمايه ها و امكانات و توانمندىهايى كه بخشى ميراث فرهنگى و قسمتى دستاورد انديش وران مسلمان معاصر است, و البته به موازات اين آگاهى, اطلاع از تلاش هاى علمى و پژوهشى بيگانگان به ويژه نوع نگاه, برداشت و تحليل آنها از عقايد, آداب و عادات مسلمانان, بسيار سودمند و راهگشاست.
زيرا هر تلاشى در جهت شناخت, شناساندن و دفاع از باورها و آموزه هاى اسلامى بايستى بر آگاهى كامل از داشته ها, بايسته ها, موانع, مشكلات و واقعيات زمانه استوار باشد.
از اين رو دبيرخانه دين پژوهان كشور در حد وسع و توان خود كوشيده است, تا بخشى از آگاهى هاى مورد نياز محققان را از طريق سازمان ها و رسانه هاى گوناگون و شبكه جهانى اينترنت اخذ و به آگاهى پژوهشگران و متوليان امر برساند.
طبيعى است به دست آوردن اطلاعات دقيق و مفيد به دور از عيب و كاستى در پهنه پژوهش هاى دينى آن هم در جهان پيشرفته و بزرگ كنونى بسيار دشوار است. ما با اذعان بر نقايص و معايب كار خويش از همه ارباب اطلاع, تقاضا مى كنيم با ارسال اطلاعات خود از فعاليت ها و رويكردهاى دين پژوهى به اين دبيرخانه, ما را در رسيدن به اهداف خود يارى نمايند.
هم چنين پيشنهادات و انتقادات اهل نظر در اصلاح و تكميل خبرنامه و ساير برنامه هاى اين دبيرخانه بى ترديد موثر و سودمند است, از اين رو از كليه سرورانى كه پس از انتشار نخستين شماره خبرنامه با ارسال خبر و گزارش و يا نامه هاى محبتآميز خود مايه دلگرمى دست اندركاران خبرنامه شده اند سپاسگزارى مى نماييم.


منبع : دبیرخانه دین پژوهان کشور
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
تازه ترین مطالب
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد