العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
جمعه 2 مهر 1400
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 13447      تاریخ : 1393/10/30 09:40:41      بخش : متن خبرنامه دین پژوهان print

 

در عصرى كه عرصه هاى دانش و انديشه با دگرگونى هاى پرشتاب, چالش هاى ژرف و رويكردهاى متنوع مواجه مى شود انديشه دينى نيز به لحاظ ريشه داشتن در فطرت و فرهنگ مردم, از تحول و تعمق بركنار نمى ماند, جست و جو و پژوهش درباره دگرگونى ها و ژرفايى هاى انديشه دينى كه با انگيزه هاى متفاوت در جهان معاصر صورت مى پذيرد از نگاه دين باوران و دين پژوهان بسيار حائز اهميت است, زيرا فربهى و نيرومندى هر دانش و انديشه اى در گرو آگاهى از امكانات خود و ديگران و هماوردى با رقيبان و مخالفان است.
آگاهى از سرمايه ها و امكانات و توانمندىهايى كه بخشى ميراث فرهنگى و قسمتى دستاورد انديش وران مسلمان معاصر است, و البته به موازات اين آگاهى, اطلاع از تلاش هاى علمى و پژوهشى بيگانگان به ويژه نوع نگاه, برداشت و تحليل آنها از عقايد, آداب و عادات مسلمانان, بسيار سودمند و راهگشاست.
زيرا هر تلاشى در جهت شناخت, شناساندن و دفاع از باورها و آموزه هاى اسلامى بايستى بر آگاهى كامل از داشته ها, بايسته ها, موانع, مشكلات و واقعيات زمانه استوار باشد.
از اين رو دبيرخانه دين پژوهان كشور در حد وسع و توان خود كوشيده است, تا بخشى از آگاهى هاى مورد نياز محققان را از طريق سازمان ها و رسانه هاى گوناگون و شبكه جهانى اينترنت اخذ و به آگاهى پژوهشگران و متوليان امر برساند.
طبيعى است به دست آوردن اطلاعات دقيق و مفيد به دور از عيب و كاستى در پهنه پژوهش هاى دينى آن هم در جهان پيشرفته و بزرگ كنونى بسيار دشوار است. ما با اذعان بر نقايص و معايب كار خويش از همه ارباب اطلاع, تقاضا مى كنيم با ارسال اطلاعات خود از فعاليت ها و رويكردهاى دين پژوهى به اين دبيرخانه, ما را در رسيدن به اهداف خود يارى نمايند.
هم چنين پيشنهادات و انتقادات اهل نظر در اصلاح و تكميل خبرنامه و ساير برنامه هاى اين دبيرخانه بى ترديد موثر و سودمند است, از اين رو از كليه سرورانى كه پس از انتشار نخستين شماره خبرنامه با ارسال خبر و گزارش و يا نامه هاى محبتآميز خود مايه دلگرمى دست اندركاران خبرنامه شده اند سپاسگزارى مى نماييم.


منبع : دبیرخانه دین پژوهان کشور
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت