العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
دوشنبه 4 تير 1397
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 13466      تاریخ : 1393/11/2 09:08:18      بخش : متن خبرنامه دین پژوهان print
سرمقاله خبرنامه دين پژوهان ـ شماره 3 ـ مرداد و شهريور 1380
سرمقاله

 

اطلاع رسانى به محققان و مراكز دين پژوهى, و زمينه سازى براى عمق و توسعه پژوهش هاى دينى به ويژه با انعكاس اولويت ها و نيازهاى جامعه كنونى, از عمده ترين وظايف دبيرخانه دين پژوهان كشور به شمار مىآيد.
يكى از ابزار معمول و متعارف اطلاع رسانى, انتشار خبرنامه و نشريات آگاهى بخش است; بى ترديد هر خبرنامه اى به ويژه خبرنامه تخصصى عهده دار ابلاغ اخبار حوزه مربوطه با حفظ امانت مى باشد.
پرواضح است كه نقل اخبار حوزه فعاليت, به معناى تإييد آنها نيست. بنابراين اگر در خبرنامه دين پژوهان; رويكردها, پرسش ها, شبهه ها, چالش ها و فعاليت هاى دين پژوهان عرضه مى شود لزوما به قصد اطلاع رسانى به پژوهشگران و مراكز دينى است و نه چيز ديگر.
اين خبرنامه يك نشريه عمومى نيست, كه خوف تإثيرگذارى بر مخاطب مانع از نقل و ابلاغ مطالب در آن گردد, بلكه نشريه حاضر, منحصرا براى متخصصان و محققان ارسال مى گردد, تا با وقوف بر واقعيات و مقتضيات زمانه, فعاليت هاى خود را سامان بخشند.
ما ناگزيريم كه با كندوكاو در رسانه هاى گروهى و تعامل با مراكز اطلاع رسانى آگاهى هاى به دست آمده را دسته بندى و در معرض ديد اهل نظر قرار دهيم.
اما به گمان ما منبع امين و موثق اخبار و گزارشات, خود مخاطبان نشريه هستند, اگر اين معاضدت شكل عملى و فراگير يابد و همه كسانى كه در عرصه پژوهش هاى دينى آگاهى هاى سودمندى در اختيار دارند به ارسال آنها همت گمارند, اميد مى رود كه خبرنامه دين پژوهان روز به روز پربارتر و روزآمدتر و كامل تر گردد.


منبع : دبیرخانه دین پژوهان کشور
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

تازه ترین مطالب
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت