العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 13491      تاریخ : 1393/11/2 10:18:03      بخش : متن خبرنامه دین پژوهان print
 دين پژوهي روي خط اينترنت خبرنامه دين پژوهان ـ شماره 4 ـ مهــر و آبان 1380
دين پژوهي روي خط اينترنت

 

معرفي شبكه فرهنگ
WWW.Farhangnet.org

به منظور بهره گيري از تجهيزات و امكانات رايانه اي و مخابراتي در جهت دستيابي به هدف اطلاع رساني و تحقق توسعه فرهنگي و ارتقاء آگاهي عمومي، اين مركز تصميم به ساماندهي شبكه فرهنگ نمود تا از طريق آن بتواند كليه اطلاعات فرهنگي و هنري خود را در دسترس محققين و علاقمندان علوم فرهنگي و هنري قرار دهد. اين شبكه كه هنوز در حال رشد و تكامل است توانسته در مدت بسيار كوتاهي توجه افراد و گروههاي مختلفي را به خود جلب كند و در اين مدت كوتاه با استقبال خوبي همراه بوده است.
شبكه اطلاع رساني فرهنگي محتوي اخبار و اطلاعات فرهنگي، نشريات فرهنگي، آمار فرهنگي، پژوهشهاي فرهنگي هنري است. از جمله مزاياي اين شبكه آن است كه كاربران مي توانند از طريق دستگاه رايانه شخصي خود و با استفاده از يك خط تلفن، از تمامي اطلاعات آن بهره مند گردند. اين مجموعه راهنما متشكل است از:
الف - راهنماي ورود و استفاده از شبكه
ب - برنامه هاي آتي شبكه فرهنگ
ج - گزارش اتصال 27 شهر مركزي استانهاي كشور به اين شبكه
د - راهنما و چارت شبكه فرهنگ
هـ - معرفي دست اندركاران و مجريان اجرايي
طرح شبكه فرهنگ اميد است فراهم آمدن اين شبكه گامي مثبت در جهت اعتلاي فرهنگ اطلاع رساني باشد.

راهنماي ورود به شبكه و استفاده از آن
شبكه فرهنگ در دو روش قابل دسترسي و استفاده است
1- از طريق اتصال به شبكه جهاني اينترنت
2- از طريق اتصال به شبكه اينترانت مركز آمار و برنامه ريزي

پژوهشهاي فرهنگي و هنري افرادي كه بصورت مستقيم يا غير
مستقيم به شبكه جهاني اينترنت متصل مي باشند مي توانند اين شبكه را در آدرس: URL: WWW.Frahangnet.orgمشاهده نمايند. ديدن سايت با يك Browser، مانند Internet Explorer 5 يا Netscape Navigator مسير خواهد بود.
تمامي WEB Browser هايي كه كدپيج فارسي 1256 مايكروسافت را پشتيباني مي كنند قادر خواهند بود بدون نياز به نصب فونت فارسي، شبكه را با حروف فارسي بخوانند و در صورتي كه WEB Browser قادر به پشتيباني كدپيج استاندارد نباشند در سايت گزينه اي جهت نصب فونت و استفاده از شبكه به زبان فارسي تعبيه گرديده است و كافي است با Click بر روي آن فونت مذكور را نصب و شبكه را به صورت فارسي ملاحظه فرماييد.
در صورتي كه به شبكه جهاني اينترنت دسترسي نباشد مشتركين خواهند توانست از طريق شماره تلفن: 8902215 و با استفاده از Username و Password داده شده از شبكه استفاده نمايند.
براي افرادي كه اولين بار از اين شبكه استفاده مي نمايند به صورت زير Username و Passwordتنظيم شده است:
Username : Guest
در قسمت Password چيزي ننويسيد.
اين افراد نيز خواهند توانست از طريق يك WEB Browser و با آدرس: WWW.Farhangnet.orgاز شبكه استفاده نمايند. ذكر اين نكته لازم است كه علاوه بر امكان استفاده از شبكه براي مشتركين، يك سرويس EMAIL نيز به صورت رايگان در اختيار آنها قرار خواهد گرفت كه اين سرويس بر روي شبكه اينترنت قرار دارد و دارندگان آن مي توانند نامه هاي خود را به هر شخص يا گروهي در شبكه اينترنت پست نمايند. همچنين مشتركين خواهند توانست از بخش ويژه گروههاي خبري نيز استفاده نمايند. افرادي كه مايل به اشتراك در اين شبكه مي باشند مي توانند با پر كردن برگه اشتراك و ارسال آن به مركز اطلاع

رساني پژوهشهاي فرهنگي و هنري از مزاياي ويژه آن استفاده نمايند.
پس از ورود به شبكه در سمت راست صفحه يازده كليد فعال وجود دارد كه هر يك با عنوان بخشي از اطلاعات شبكه مشخص شده است كه در ذيل هر كدام جداگانه شرح داده مي شود.

اخبار و اطلاعات فرهنگي
اين قسمت جهت ارائه اخبار و اطلاعات فرهنگي تعبيه گرديده است كه شامل:
الف) خبرنامه فرهنگ و پژوهش
ب) كتاب هفته
ج) اخبار فرهنگي مي باشد.

آشنايي با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
اين قسمت جهت ارائه گزارش عملكرد وزارتخانه، معرفي معاونتها و سازمانهاي وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و معرفي وظايف هر يك تعبيه گشته است و بنادارد با ارائه اين مطالب، كابر را تا حد ممكن از وظايف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي آگاه سازد.
اطلاعات اين بخش عبارتند از:
الف) گزارش عملكرد
ب) معرفي معاونتها
پ) معرفي ادارات كل
ت) معرفي سازمانهاي وابسته
ث) معرفي مراكز و انجمنهاي وابسته.

پژوهش
در اين قسمت متن كامل با چكيده پژوهشهاي انجام شده ارائه شده است.
اطلاعات اين بخش عبارتند از :
الف - استفاده از نرم افزار كندوكاو (بانك اطلاعات كتب، طرحهاي تحقيقاتي، پايان نامه ها و ...)
ب - پژوهشهاي برگزيده سال
ج - طرح ملي فعاليت و مصرف كالاهاي فرهنگي كشور
د - طرح ارزش ها و نگرش ها
هـ - طرح آمارگيري جامع فرهنگي

آمار فرهنگي
در اين قسمت گزارش فرهنگي كشور مربوط به سالهاي 1376-1347 در دسترس كاربران قرار خواهد گرفت (در اين قسمت قابليت جستجو بر اساس يك كلمه يا تركيبي از كلمات وجود دارد).

همايش ها
همايش ها و سمينارهاي اطلاع رساني كه با برنامه ريزي يا پشتيباني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار مي شوند در اين قسمت معرفي خواهند شد.

معرفي سايتهاي اطلاع رساني اينترنتي
ارائه آدرس و معرفي نوع فعاليت سايت هاي اطلاع رساني فرهنگي، هنري در انيترنت به عهده اين بخش مي باشد.

نشريات الكترونيكي
در اين بخش نشريات با الگوي نشريات الكترونيكي، طراحي و در اختيار كاربران قرار گرفته است. نشريات اين قسمت عبارتند از:
1- نامه پژوهش،
2- نمايه پژوهش،
3- كتاب ماه،
4- فصلنامه،
5- فصلنامه تئاتر،
6- ارغنون،
7- نامه فرهنگ،
8- رسانه،
9- نشريات استاني

نگارخانه فرهنگ
جهت سرگرمي و استفاده از قابليتهاي مولتي مديا طراحي گرديده است كه در آن اطلاعات ايرانشناسي شامل: تصاوير، نگارخانه ها، موسيقي سنتي و مذهبي ارائه شده است.

بانك نرم افزار
در اين بخش نرم افزارهاي مورد نياز جهت استفاده از شبكه را مي توانيد دريافت نماييد و همينطور از كليه CDهاي فرهنگي، هنري، مذهبي موجود در مراكز اطلاع رساني اطلاعاتي كسب نماييد.

پيام رساني فرهنگي
با ارسال پست الكترونيكي خواهيد توانست در گروههاي اطلاع رساني پيش بيني شده ثبت نام كنيد و يا براي مديران و شخصيت هاي فرهنگي يا دوستان، نامه ارسال نمائيد. ذكر اين نكته لازم است كه اخبار مربوط به گروههاي خبر فرهنگي، هنري، سينمايي، مطبوعاتي، پژوهشي، ادبي، اجتماعي از طريق پست الكترونيكي به مشتركين ارسال خواهد شد. همچنين در اين قسمت يك سرويس Chatجهت گفت وگوي دو يا چند جانبه طراحي گرديده است.

امور مشتركين
آخرين گزينه تقسيم بندي اين شبكه به مشتركين اختصاص دارد كه توسط آن خواهند توانست رمز ورودي خود را تغيير دهند و يا موارد و پيشنهادات خود را براي بررسي و اعمال نظر به مسئولين شبكه ارسال نمايند.
همچنين در اين سايت، بخش راهنمايي تعبيه گرديده است كه نحوه استفاده از E-Mail و بخشهاي ويژه را ارائه نموده است. همچنين مشتركين خواهند توانست با مشاهده هرگونه نقص يا اشكال در سايت، مراتب را به آدرس زير گزارش دهند.
Info@Farhangnet.org

برنامه هاي آتي شبكه
1- اين شبكه در حال حاضر بر روي يكي از سرورهاي يك شركت خارجي نصب و راه اندازي گرديده است كه بر برنام هاي آتي يك سرور منحصراً به اين شبكه اختصاص داده مي شود و خط اتصالي آن به شبكه آن به شبكه جهاني اينترنت را
يك خط 512KB Dedicated تامين خواهد نمود. همينطور با خريد چند خط تلفن اضافي و اتصال آن به سرور مركز مشكلات پيش آمده از اين جهت نيز مرتفع خواهد شد.
2- در حال حاضر بخشهاي عمده اين سات به فرمت Static Html طراحي گرديده است كه در برنامه آتي به صورت Dynamic Html طراحي خواهد شد. مقدمات اين امر در دست اقدام است. همچنين در سايت آينده استفاده از موتور جستجوي قوي در تمامي سايت، كابران را قادر خواهد ساخت تا مطلب يا مطالب خود را به راحتي در ميان ميليونها صفحه موجود جستجو و از آن نسخه برداري نمايند.
3- در حال حاضر بسياري از مطالب گنجانده شده در شبكه به صورت چكيده مي باشد تصميم بر آن است كه با اتخاذ روشهاي نوين كليه اطلاعات موجود بتواند در اين سايت مورد استفاده قرار گيرد.
4- در قسمت چارت شبكه تغييرات چشمگيري داده شده است كه اين سايت را قادر خواهد ساخت به تمامي افراد و استفاده كنندگان سرويسهاي ويژه ارائه دهد. اين تغييرات شامل مدرك تحصيلي و نوع استفاده مشتركن از سايت مي باشد.
در پايان ضمن تشكر و قدرداني از مجريان و دست اندركاران اجراي اين طرح اميدواريم گامي در جهت اعتلاي فرهنگ اطلاع رساني برداشته باشيم.

گزارش اتصال 27 شهر مركزي استانهاي كشور به اين شبكه
در راستاي اجراي شبكه فرهنگ به صورت يك شبكه Wan و استفاده بالقوه از آن، 27 شهر مركزي استانهاي از اين شبكه متصل گرديد و آموزش هاي لازم جهت استفاده از اين شبكه به نمايندگان معرفي شده استانها داده شد. به وسيله اين شبكه مراكز استانها خواهند توانست اطلاعات و پژوهشهاي خود را جهت استفاده عموم بر روي اين شبكه منتقل نمايند.

معرفي شبكه اينترنتي
اسلام آن لاين Islam on line
اين شبكه اينترنتي اهداف گوناگوني را دنبال مي كند كه از جمله آن، ارايه اسلامي همگون و زنده است كه با دنياي جديد در همه زمنيه ها مطابقت داشته باشد.
براي رسيدن به اين هدف كميته اي متشكل از محققين برجسته از سراسر جهان اسلام به سرپرستي دكتر يوسف قرضاوي Qarzawi.شكل گرفت. (1)
اين كميته شامل متخصصاني در زمينه هاي مختلف سياسي، اقتصادي، رسانه هاي جمعي، جامعه شناسي، فن آوري، هنر و ساير رشته ها مي باشد.
مأموريت:
- ايجاد شبكه اسلامي جهاني بر روي شبكه اينترنت كه خدماتي به مسلمانان و غير مسلمانان ارايه مي كند.
- تبديل شدن به مرجعي براي همه رشته ها و زمينه هاي مرتبط با اسلام، از جمله علوم، تمدن و اقوام.
- داشتن اعتبار و مقبوليت درك مفاهيم، تمايز در طرح و ديدگاهي متوازن و قاطع در مورد بشريت و حوادث روز جهان.
اهداف:
- برداشتن گامي براي بهبود وضعيت بشريت، آن گونه كه اسلام آموخته است.
- كاركردن براي ارتقاي (علمي) امت اسلامي.
- تأكيد بر حفظ اصول اخلاقي و ارزش ها در مورد افراد، خانواده ها و سطوح مختلف جامعه.
- توسعه و گسترش معرفي اسلام و ارايه تمامي ابعاد و راههايي كه به موجب آن نظام قوانين يكديگر را كامل مي كنند.
- تقويت همبستگي و انسجام اعضاي جامعه اسلامي و پشتيباني ازتبادل فرهنگ و اطلاعات.
- بسط و گسترش آگاهي در مورد اهميت حوادث جهان عرب، جهان اسلام و كل جهان.
- ايجاد اعتماد به نفس و دميدن روح اميد در ميان همه مسلمانان.
طبيعت پروژه:
شبكه اي چند زبانه و خدماتي چند منظوره، با پيامي جهاني و مفاهيم و محتوايي اسلامي كه در حال حاضر براي مبتدي ها به زبان انگليسي و عربي خدماتي ارايه مي كند و براي همه افراد، اعم از مسلمان و غير مسلمان، بدون در نظر گرفتن مرزهاي جغرافيايي، مذهب، زبان، پيشينه تاريخي، فرهنگ و يا جنس آنها (مرد يا زن بودن آنها) طراحي شده است.
سياست هاي عمومي:
حضوري جهاني، مخاطب قرار دادن انسانيت و بشريت، خودداري از ايجاد هر گونه رابطه با كشورها، احزاب، شوراها، گروهها و يا سازمانها.
- ارايه تصويري كامل و جامع از اسلام در صفحات اطلاعات و خدمات.
- در پيش گرفتن راهي متعادل از اسلام و پرهيز از هر گونه افراطي گري در افكار و عقايد عجيب و مبهم.
- تلاش براي درج مطالب صحيح علمي و پرهيز از هرگونه پيش داوري و اتخاذ سياست خنثي در مسايل.
خودداري از تشويق و تحسيين افراد، گروهها و كشورها و خودداري از شيوه هاي تبليغاتي و هيجان آور و حضوري سالم در عرصه جهاني براي ايجاد اطمينان از اين كه مطالب و مفاهيم شبكه به صورت حرفه اي گردآوري شده است.
چگونگي ارائه خدمات:
اين شبكه كه يكي از شبكه هاي معتبر خبري نيز به شمار مي رود: مانند بسياري از شبكه هاي معتبر، داراي بخش جستجوي كلي ساده و پيشرفته مي باشد. اين شبكه از دو بخش عربي و انگيلسي استفاده مي كند كه تركيب اين دو بخش تا اندازه اي با يكديگر تفاوت دارد. اين شبكه داري طبقه بندي هاي مختلفي مي باشد و در صفحه اصلي آن مي توان از مخلوطي از اين قسمت ها را به عنوان معرفي و خلاصه مشاهده كرد:
خبر روزانه: يكي از بخش هاي مهم اين شبكه بخش خبر روزانه است كه در قسمت بايگاني آن مي توان اخبار قديمي مدتها پيش از تاريخ "خبر روزانه" را يافت. ديدگاهها، بخش ديگري از اين شبكه مي باشد كه به بررسي مسايل روز جامعه را از (جمله مسايل سياسي) مي پردازد.
قسمتهاي اجتماعي، هنر و سرگرمي، علم و تندرستي نيز از بخش هاي متنوع ديگر اين شبكه مي باشد. همچنين همه اين بخش ها داراي بايگاني مقالات مربوط به خود مي باشند.
در قسمت ديگري از اين شبكه به نام بخش اصلي "اسلام"، مطالبي را در مورد "حج"، "قرآن"، "حديث و سيره"، "رمضان"، "كشف اسلام" و "جديد براي اسلام" مشاهده مي كنيد و بخش مهم ديگري نيز به نام فتوا وجود دارد كه شامل زير مجموعه هايي چون "بانك فتوا"، "از محقق بپرسيد" و "فتواي زنده" مي باشد كه در قسمت آخر، شخص مي تواند به صورت مستقيم فتواي مورد نظر را جويا شود.
از بخش هاي ديگر اين شبكه مشاوره، مشاوره در مورد حج و بخش راهنمايي ها است كه شامل اطلاعات در مورد جوامع اسلامي، بانك هاي اسلامي، شبكه هاي تلويزيوني و كدهاي تلفن مي باشد.
بخش خدمات نيز كه در برگيرنده زير مجموعه هاي حوادث تغيير دهنده تاريخ، تقويم، سالن گفت وگو و مباحثه و گفت وگوي زنده و مستقم و ... است، از جمله بخش ها و قسمت هاي اين شبكه گسترده اينترنتي مي باشد. از جمله خدمات مفيد اين شبكه بخش پست الكترونيك رايگاه مي باشد.
شبكه "اسلام ان لاين" داراي قسمتي است كه شخصي با وارد كردن و نوشتن پست الكترونيك و به عضويت در آمدن در بخش خبرنامه آن، از اطلاعات و خبرنامه هاي منتشر شده توسط اين شبكه، در مدت زمان معين و تعريف شده، در اين شبكه، بهره مي برد. مركز اين شبكه شهر "دوحه" قطر مي باشد.

سايت اينترنتي
همايش دين، توسعه فرهنگي و برنامه سوم

در اين سايت كه با هدف اطلاع رساني به محققان و پژوهشگران، در دسترس قرار دادن مقالات و پژوهشهاي انجام شده و همچنين ايجاد ارتباط با مخاطبان و جمع آوري نظرات آنان پيرامون همايش دين، توسعه فرهنگي و برنامه سوم آغاز بكار كرده، اطلاعات و امكانات زير موجود است .

محتويات سايت
? معرفي همايش: معرفي اجمالي همايش دين توسعه فرهنگي و برنامه سوم، بيان اهداف، روش ها، معرفي دست اندركاران و مجريان.
? بنامه روانه: معرفي بنرامه همايش در روزهاي 7 و 8 آبانمان سال 1380 به صورت جزئي و اعلام برنامه زمانبندي همايش و ارائه مقالات.
? مقالات واصله: معرفي تمامي مقالات واصله به دبيرخانه همايش به صورت موضوعي.
? مقالات برگزيده: معرفي مقالات برگزيده و امكان مشاهده متن كامل و خلاصه مقالات.
? پروهشگران: معرفي پژوهشگران و نويسندگان مقالات معرفي آثار و پژوههش هاي مرتبط آنها.
? پژوهشهاي مرتبط: معرفي پژوهشهاي انجام شده در حوزه دولت و دين (در اين قسمت تأكيد بيشتر بر روي پژوهشهاي انجام شده در دفتر مطالعات توسعه فرهنگ ديني خواهد بود و به بيان پژوهشهاي انجام شده و معرفي آنها در حد چكيده پژوهشهاي پرداخه خواهد شد).
? مصاحبه ها: متون مصاحبه هاي عميق با انديشمندان در حوزه مرتبط.
? مبزهاي انديشه: نتايج و خلاصه مبزهاي انديشه تشكيل شده گر حوزه هاي مرتبط.

? ديدگاهها: بيان ديدگاههاي ضخيت هاي برجسته نظا جمهوري اسلامي ايران (حضرت امام خميني (ره)، مقام معظم رهبري و رياست محترم جمهوري) و بيان ديدگاههاي نصوص قدسي در حوزه تعامل دولت و ين (قرآن مجيد و نهج البلاغه) .
? نشريه: ايجاد نسخه الكترونيكي نشريه همايش و در دسترس قرار دادن آن.
? فرم نظر خواهي: فرم نظر خواهي درباره همايش و مقالات ارائه شده.
? فرم شركت در همايش: فرم شركت در همايش براي علاقمندان و دعوت از آنها.
? تابلوي اعلانات: بيان اخبار و اطلاعات جديد درباره همايش .
? ارتباطات: ارتباط با رئيس ستاد عالي همايش، دبير همايش و سايت همايش (ارسال پست الكترونيكي).
نشاني سايت اينترنتي و نشاني پست الكترونيكي
?www.RCD - CENTER. ORG
?www.RCD - CENTER. NET
?www.RCD - CENTER. COM
?ADMIN@.RCD - CENTER. ORG
امكانات:
? ارائه پست الكترونيكي نامحدود به محققان و پژوهشگران به صلاحديد مسئولان با DOMAINاختصاصي سايت (...@.RCD - CENTER. ORG
? ارائه گزارش از عملكرد سايت و تعداد مراجعان به سايت همايش
فايل ها جهت DOWWNLOADكردن :
? متن كامل تمام مقالات
? خلاصه مقالات
? نشريه همايش

ارتباط با خبرنامه همايش
Hamayesh @ rcd - center.org
(پلوراليسم قراردادي)
Covenantal Pluralism
نويسنده: پائول. ام. ون بورن (Poul M.van Buren)
اين مقاله كه توسط يك نويسنده مسيحي نوشته شده است به بررسي مسائل و مشكلات نظري مي پردازد كه مانع از فهم درست اديان الهي از يكديگر مي شود. تأكيد نويسنده در اين مقاله بر روباط و عدم درك متقابل يهوديان، مسيحيان و مسلمانانان از يكديگر است. همچنين نويسنده سعي كرده است تا در اين مقاله نسبتاً مفصل (10 صفحه) با طرح سوالاتي اساسي درباره پلوراليسم ديني به ريشه يابي عللي بپردازد كه درك پلوراليسم ديني به ريشه يابي عللي بپردازد كه درك پلوراليسم قراردادي را مشكل ساخته است.
نويسنده، مقاله خود را پس از مقدمه اي كوتاه با اين سوال شروع مي كند كه آيا انديشه قراردادي مي تواند راهنماي ما باشد تا با ديدي مثبت به پذيرش اديان ديگر بپردازيم؟
علاقمندان مي تونند با مراجعه به آدرس ذيل به اصل مقاله دسترسي پيدا كنند:
WWW.jcrelations.net/articl.htm

كليدي براي گفت و گوي ديني موثر
the key to effective religious dialogue

نويسنده: جيسون باركر (Jason Barker
در اين مقاله نويسنده به ذكر توصيه هايي مي پردازد كه مي تواند گفت وگو اديان را موثر و ثمر بخش نمايد.
در ابتدا مقاله وي نخستين شرط ورود به گفت وگوي اديان را داشتي ده ويژگي مي داند كه برخي از اين ويژگي ها عبارتند از:
1- هدف اصلي گفت وگو بايد افزايش درك متقابل باشد.
2- طرفين گفت وگو بايد صادق و خالص باشند.
3- گفت وگو تنها در فضايي امكان پذير است كه طرفين صادقانه به يكديگر اعتماد داشته باشند.
نويسنده مقاله در ادامه پس از ذكر اين ده ويژگي به بررسي نكاتي ديگر مي پردازد از جمله آن كه، با چه كساني مي توان گفت وگو كرد.
طرفين بايد چه انتظاراتي از گفت وگو داشته باشند و...
وي همچنين به شرح مفصل اين نكته پرداخته است كه ديالوگ با مناظره بسيار متفاوت است.
علاقمندان مي توانند با مراجعه به آدرس ذيل به اصل مقاله دسترسي پيدا كنند:
WWW.the Watchman Expositor.com

كليساي پروتستان و دولت يهود
Protestan church/Jewish State

گري اي گايودين (Gary A.Gaudin)
در اين مقاله مفصل (13 صفحه) نويسنده به بررسي مواضع و تاريخچه روابط ميان كليساهاي متحده كانادا United)(churh of canada و جامعه يهوديان از سال 1960 به بعد مي پردازد و ديدگاه ها و عملكردهاي اين اتحاديه را در خصوص آورگان فلسطين مطرح مي كند.
نويسنده مقاله همچنين گفت وگوي ميان اديان را يكي از راه هايي مي داند كه مي توان به وسيله آن به مشكلات پيروان اديان ديگر از جمله مسيحيان در سرزمين اشغالي رسيدگي كرد.
علاقمندان مي توانند با مراجعه به آدرس ذيل به اصل مقاله دسترسي پيدا كنند:
WWW.jcrelations.net/articl.htm

گسترش فعاليت هاي مركز ايمان كاخ سفيد
Washington post

مجلس نمايندگان آمريكا سرانجام پس از بحث هاي طولاني قانون "اختصاص دادن بخشي از ماليات هاي اين كشور به سازمان هاي ديني و مذهبي" موسوم به H.R.7 را به تصويب رساند تا بر اساس آن، اين سازمان ها بتوانند با توجه به
كمك هاي مالي دولت به ارائه خدمات اجتماعي بپردازند.
اين قانون از مجموع 223 رأي، تنها 198 رأي موافق را به خود اختصاص داد و مابقي اعضاء كه به اين قانون رأي مخالف داده بودند اعلام كردن كه با همكاري سازمان Acluو ساير ارگان هاي مربوطه از جمله سازمان حقوق بشر تلاش هاي گسترده اي را در جهت آگاهي جوامع از اثرات منفي اين قانون از خواهند كرد. مخالفان اين طرح معتقدند كه كمك به نهادهاي ديني مخالف با اصل آزادي مذهب و حقوق بشر است.


1. يوسف قرضاوي از متفكران اخوان المسلمين است كه در سال 1954 از مصر خارج شد و ازان زمان در كشورهاي خليج زندگي مي كند. وي مدتي طولاني رئيس دانشكده شريعت قطر بوده است.


منبع : دبیرخانه دین پژوهان کشور
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

تازه ترین مطالب
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت