العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
جمعه 2 مهر 1400
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 14446      تاریخ : 1394/3/7 00:13:24      بخش : دیدگاه دین پژوهان print
آیت الله استادی : اعتدال آثار مثبت و موثری برای جامعه به دنبال دارد آیین تجلیل از آیت الله امینی وآیت الله معرفت (ره) و ده پژوهشگر برتر (1)
آیت الله استادی : اعتدال آثار مثبت و موثری برای جامعه به دنبال دارد

قم ـ ایرنا ـ عضو شورای عالی حوزه علمیه گفت: اگر اهل علم و سیاست هر دو در کارهای خود اعتدال را رعایت کنند، آثار مثبت و موثری برای جامعه به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، آیت الله رضا استادی چهارشنبه شب در دهمین آیین تجلیل از پژوهشگران و پژوهش های برتر حوزه دین در قم افزود: رعایت اعتدال در همه عرصه های زندگی فردی و اجتماعی یکی از مهمترین ویژگی های آیت الله امینی است. 

وی با بیان اینکه ویژگی های برجسته علمی و اخلاقی آیت الله امینی الگویی برای طلاب و پژوهشگران حوزوی است، اظهار داشت: ایشان زندگی بسیار ساده و آرامی را برای خود برگزیده و هیچگاه فعالیت های علمی را برای رسیدن به مادیات یا موقعیت های بهتر انجام نمی دهد. 

عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه افزود: آیت الله امینی نسبت به انجام وظایف و تکالیف محوله به ایشان، بسیار متعهد و مسوولیت پذیر بوده و همواره برای شنیدن و حل مشکلات عموم مردم و رفع نیاز آنها در حد امکان در دسترس هستند. 

وی با اشاره به ترجمه برخی آثار ارزنده آیت الله امینی به زبان های متعدد و دغدغه ایشان برای حل مشکلات جهان اسلام، خاطرنشان کرد: این عالم ربانی همواره معتمد امام و رهبری و مراجع عظام تقلید بوده و از ابتدا مسیر صحیح را برای زندگی خود برگزیده است. 

استادی با اشاره به صراحت و شجاعت آیت الله امینی در بیان مطالب، تصریح کرد: ایشان از ابتدای طلبگی از اساتید بزرگی بهره مند شده و هیچگاه اخلاق اسلامی و زی طلبگی را فراموش نکرده است و مشکلات زندگی و تحصیل را با مناعت طبع گذرانده است. 

وی در پایان با اشاره به فعالیت های علمی و سیاسی آیت الله امینی، تصریح کرد: افراط و تفریط در هیچ امری از جمله سیاست موثر نخواهد بود و همه باید در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تبعیت از مقام معظم رهبری تلاش کنند. 

دهمین آیین تجلیل از پژوهشگران و پژوهش های برتر حوزه دین همراه با تجلیل از شخصیت علمی آیت الله ابراهیم امینی و مرحوم آیت الله محمدهادی معرفت، با حضور جمعی از علما، فضلا و شخصیت های برجسته سیاسی و حوزوی در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) قم برگزار شد.


منبع : خبرگزاری حوزه
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

مطالب مرتبط
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت