العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
جمعه 2 مهر 1400
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 14447      تاریخ : 1394/3/7 00:16:02      بخش : دیدگاه دین پژوهان print
لاریجانی : آثار آیت الله امینی برای تمامی سنین موثر و قابل فهم است آیین تجلیل از آیت الله امینی وآیت الله معرفت (ره) و ده پژوهشگر برتر (2)
لاریجانی : آثار آیت الله امینی برای تمامی سنین موثر و قابل فهم است

قم ـ ایرنا ـ رییس مجلس شورای اسلامی گفت: زبان ساده در نوشتار، عشق به نویسندگی و قابل فهم بودن مطالب برای تمامی سنین از جمله ویژگی های برجسته آیت الله امینی است.

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی چهارشنبه شب در دهمین آیین تجلیل از پژوهشگران و پژوهش های برتر حوزه دین در قم افزود: آیت الله امینی همواره انصاف را درفعالیت های علمی و سیاسی خود رعایت کرده و حتی ایرادات کار خود را نیز بیان کرده ، از این رو آثار ایشان ماندگار است.

وی با بیان اینکه زندگی علمی و سیاسی بزرگانی همچون آیت الله امینی، می تواند به عنوان الگوی جامعه مورد توجه قرار بگیرد، اظهار داشت: ایشان با انگیزه و همت عالی، آثار ارزنده بسیاری را به رشته تحریر درآورده اند که این آثار از تنوع زیادی برخوردار است. 

رییس قوه مقننه با بیان اینکه متدولوژی فعالیت های آیت الله امینی و مرحوم آیت الله معرفت متفاوت است، مهندسی تفکر اسلامی را از اشتراکات فکری این دو پژوهشگر برجسته دانست و گفت: آیت الله امینی در آثار خود آموزه های دینی در همه ابعاد و ساحت های زندگی انسان را مورد توجه قرار داده و با اخلاق محوری در سیره علمی و عملی خود، به دنبال القای فهم دینی است. 

وی با اشاره به دغدغه های آیت الله امینی درباره نسل جوان و نوجوان کشورمان، خاطرنشان کرد: جامعه امروز به واسطه فناوریهای نوین ارتباطی، جامعه ای باز است که آیت الله امینی برای هدایت جوانان همواره دغدغه داشته و قلم زده است. 

لاریجانی در پایان، آثار ارزنده و ویژگی های بارز علمی مرحوم آیت الله معرفت را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: این عالم ربانی با برداشت های لطیف علمی و نوآوری در علوم و معارف قرآنی، به خوبی پاسخگوی پرسشها و ابهامات در این رابطه بود و همواره در حیات بابرکت خویش در حال تعلیم و تعلم بودند. 

دهمین آیین تجلیل از پژوهشگران و پژوهش های برتر حوزه دین همراه با تجلیل از شخصیت علمی آیت الله ابراهیم امینی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم و مرحوم آیت الله محمدهادی معرفت، چهارشنبه شب با حضور جمعی از علما، فضلا و شخصیت های برجسته سیاسی و حوزوی در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) قم برگزار شد.


منبع : خبرگزاری حوزه
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

مطالب مرتبط
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت