العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
جمعه 2 مهر 1400
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 14456      تاریخ : 1394/3/7 01:06:56      بخش : دیدگاه دین پژوهان print
لاریجانی : انصاف علمي خصوصيت بارز آيت الله اميني است آیین تجلیل از آیت الله امینی وآیت الله معرفت (ره) و ده پژوهشگر برتر (6)
لاریجانی : انصاف علمي خصوصيت بارز آيت الله اميني است
رئیس مجلس شوراي اسلامي در مراسم تجلیل از استاد حوزه؛ 
انصاف علمي خصوصيت بارز آيت الله اميني است 
حوزه/ رئیس مجلس شوراي اسلامي گفت: جامعيت و انصاف علمي برجسته ترين خصوصيت آيت الله اميني مي باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري «حوزه»، علي لاريجاني عصر امروز درمراسم  تجليل از آيت الله اميني و بزرگداشت آيت الله معرفت (ره) در قم اظهارداشت: آيت الله اميني يكي از علماي معاصر مي باشد كه ويژگي ها و خصوصيات ايشان ممتاز و الگوي همگان مي تواند باشد.

رئيس قوه مقنّنه افزود: اگر در كتب آيت الله اميني نگاهي بيندازيد درخواهيد يافت كه نوع نگاه ايشان در سطح كلان تفكر اسلامي بوده و تك ساختي نيست.

وي ادامه داد: آیت الله امینی در تاليفات خود اضلاع متعدد و مختلف جامعه را شناسايي و مورد بررسي قرار داده و به زباني ساده و همه فهم براي جامعه به رشته تحرير در آورده است.

تعشق به نويسندگي

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ويژگي هاي برجسته آيت الله اميني گفت: «تعشق به نويسندگي»، « استفاده از زبان ساده در نگارش»، « انصاف علمي»، «اعتدال در همه زمينه هاي زندگي فردي و اجتماعي»، « نگاه طبيبانه به مسائل» و « القاي مسائل ديني از طريق اخلاق» مهمترين ويژگي هاي بارز و ارزشمند اين عالم بزرگ مي باشد.

دكتر لاريجاني ادامه داد: آيت الله اميني نيز همانند شهيد مطهري به كار نويسندگي تعشق داشتند و هرگز از نوشتن خسته نمي شوند، بطوريكه ايشان در بخش از زندگي نامه خود ديگران را به نوشتن و يادداشت برداري توصيه كرده اند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: سادگي نگارش،‌ هنر، وي‍ژگي خاص آيت الله اميني است بطوريكه مخاطبين تاليفات ايشان در هر گروه سنّي مي توانند از غناي علمي آن كتاب بهره وافي ببرند.

وي گفت: علّو  روحي آيت الله اميني در تاليفات وی بسيار برجسته است بطوري كه بخشي از كتب شان در باره كودكان ،‌جوانان و نوجوانان مي باشد و هرگز اين اقدام را براي خود كسرشأن نمي دانند كه چون به مرحله از علم رسيده ام نوشتن كتاب براي سنين كودك از ارزش و اعتبار علمي من كم مي كند.

وي در بخش ديگري از سخنانش به وي‍ژگي « انصاف علمي» آيت الله اميني اشاره كرد و افزود: اگر در آثار این محقق تدّبر كنيد خواهيد ديد كه انصاف و روحيه اعتدال در تاليفات ايشان موج مي زند و فكر معتدل ايشان كمك موثري به فهم بهتر مطالب مي كند.

دكتر لاريجاني ادامه داد: بهره آيت الله اميني از اساتيد بنام و بزرگ حوزه علميه در اصفهان و قم از ايشان استادي ممتاز در زمينه اخلاق ساخته است، بطوريكه اگر طلاب و دانشجويان زندگينامه ايشان را مطالعه كنند بسياري از آموزه هاي اخلاقي برگرفته از دين مبين اسلام را درخواهند يافت .

نگاه طبيبانه  آیت الله امینی به  مسائل پيراموني خود

رئيس خانه ملت بيان داشت: طي سالهاي جاري و از ديرباز كسانيكه كه به نوعي با آيت الله اميني مرتبط بوده اند به وضوح ديده اند كه ايشان نگاه طبيبانه اي نسبت به مسائل پيراموني خود دارند و حتي اگر زندگينامه ايشان را مطالعه كنيد ايراداتي به خود گرفته اند و راه علاج آن را مطرح كرده اند.

وي افزود: آيت الله اميني اگر مشكلي را در جامعه و حتي محيط هاي كوچك تر ملاحضه مي كند ضمن اعلام آن مشكل راه علاج و برون رفت از آن را مطرح مي كنند و اين يكي از بارزترين خصوصيات ایشان مي باشد.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي اظهارداشت: استفاده كاربردي از اخلاق به منظور ترويج و گسترش آموزه هاي ديني يكي ديگر از تخصص هاي آيت الله اميني استكه در تاليفات ايشان به خوبي واضح است كه ن از مسائل اخلاقي براي پيشبرد اهداف اسلامي بهره كافي برده اند.


منبع : خبرگزاری حوزه
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

مطالب مرتبط
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت