العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
پنجشنبه 31 خرداد 1397
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 14604      تاریخ : 1394/3/28 13:03:42      بخش : اخبار علمی فرهنگی print
دیدار استاد مبلغی با مدیر مرکز امام غزالی مسجد بزرگ پاریس اعضای شورای علمی دبیرخانه دین پژوهان کشور در اروپا (15). فرانسه
دیدار استاد مبلغی با مدیر مرکز امام غزالی مسجد بزرگ پاریس

امروز لازم است اردگاه اسلام شامل شیعه و سنی در صف واحدی، اردگاه مسیحیت را به کوشش مشترک جهت "تقویت اخلاق در جهان" دعوت کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی در دیدار دکتر جلول محمد صدیقی مدیر مرکز امام غزالی مسجد بزرگ پاریس گفت: امروز لازم است اردگاه اسلام شامل شیعه و سنی در صف واحدی، اردگاه مسیحیت را به کوشش مشترک جهت "تقویت اخلاق در جهان" دعوت کند.

وی با اشاره به اینکه چنین دعوتی اگر صورت گیرد چند فایده در بر دارد، گفت: یک فایده این است که روابط بشر از حیث زندگی، بیش از گذشته در هم تنبیده شده، و چنین وضعیتی زندگی بشر را به بازتعریف و بازسازی مبتنی بر مشترکات اخلاقی نیازمند کرده است.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: دعوت به اخلاق ادیانی خود؛ مصداق دعوت به کلمه" سواء" است که قران ما را به دعوت کردن اتباع ادیان نسبت به آن فراخوانده است.

وی ادامه داد: فایده سوم غبار زدایی از چهره اسلام ناب محمدی است که متاسفانه  این چهره در اثر رفتارهای سلفی های تندرو در نزد جهانیان غبارآلود جلوه داده می شود.

 گفتنی است حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی برای پاره ای نشست ها، سخنرانی ها و دیدارها به پنج کشور فرانسه، ایتالیا، سوئد، بلژیک و واتیکان سفر کرده است.

 دیدار با دکتر جلول محمد صدیقی در پاریس پایتخت کشور فرانسه صورت گرفت و قرار است ایشان سخنرانی مهمی را در جمع مسلمانان رم نیز انجام دهد.

صفحه مربوط به گزارش سفر اعضای شورای دین پژوهان کشور به 5 کشور اروپایی

ورود به صفحه کلیک کنید


منبع : خبرگزاری حوزه
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت