العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
پنجشنبه 31 خرداد 1397
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 14622      تاریخ : 1394/3/31 09:43:10      بخش : اخبار موسسه print
سطح و کیفیت اعزام مبلغ به خارج کشور باید ارتقاء یابد اعضای شورای علمی دبیرخانه دین پژوهان کشور در اروپا (20)
سطح و کیفیت اعزام مبلغ به خارج کشور باید ارتقاء یابد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دبیرخانه دین پژوهان کشور - دکتر آیت پیمان مدیر مسئول شورای دین پژوهان کشور نتایج سفر فشرده 15 روزه به 6 کشور اروپایی را تشریح کرد.
وی گفت: کشورهای سوئد، بلژیک، هلند، فرانسه، ایتالیا، و واتیکان در برنامه ها و اهداف این سفر علمی و پژوهشی و تبلیغی مورد نظر بودند و با هماهنگی های قبلی و همکاریهای سفرا و رایزنان فرهنگی و مدیران مراکز اسلامی و امامان جماعت مساجد، جلسات سخنرانی و دیدارها و بازدیدهای مؤثر و نشست های علمی پرسش و پاسخ همه به خوبی انجام شد و در مجموع 25 برنامه سخنرانی و دیدار و بازدید و جلسات گفتگو با مسئولین و شخصیت های علمی و فرهنگی و 3 جلسه پرسش و پاسخ جهت جوانان و دانشجویان برگزار گردید.
مدیر مسئول دبیرخانه دین پژوهان از توافقات به عمل آمده با مراکز اسلامی و دانشگاههای فرانسه و ایتالیا و بلژیک و همچنین توافقات مهم برای همکاریهای علمی و پژوهشی در سازمان یونسکو و واتیکان خبر داد و از همکاریهای بسیار مؤثر
سفارت خانه های ایران در یونسکو و واتیکان و فرانسه و از همراهی و تلاش آقایان دکتر احمد جلالی شاهرودی و
دکتر علی آهنی و حجت الاسلام والمسلمین ربانی سفرای جمهوری اسلامی در یونسکو و فرانسه و واتیکان قدردانی نمود.
دکتر پیمان همچنین از تحولات و پیشرفت های چشمگیر و اقدامات بسیار سازنده سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در میلان ایتالیا سخن گفت و اقدامات بسیار مثبت آقای دکتر حسین جوزی سرکنسول ایران در میلان را در بهبود و ایجاد تسهیلات جدید برای ایرانیان و بخصوص خرید و ساخت مرکز اسلامی و مدرسه ایرانیان در بهترین مکان در شهر میلان را قابل تحسین دانست.
مدیر شورای دین پژوهان کشور از حضور و نقش بسیار مؤثر استاد احمد مبلغی رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و عضو ارشد شورای دین پژوهان در این سفر یاد کرد و اظهار داشت سخنرانی ها و مباحث این استاد برجسته حوزه و محقق نو اندیش بسیار مورد استقبال فارسی زبانان و عرب زبانان در کشورهای 6 گانه مذکور قرار گرفت و مباحث ایشان در سمینار مهدویت در ادیان بسیار مورد استقبال بود و از همراهی و فعالیت خالصانه استاد احمد مبلغی قدردانی کرد.
پیمان ادامه سفرها و پیگیری توافقات و بخصوص توافقات علمی همچون کرسی های شیعه شناسی و کنفرانس های مشترک علمی را در آینده ضروری دانست.
وی گفت در صدد هستیم تا با کمک سازمان های ذیربط داخلی در بهبود تعامل و همکاریهای علمی و همچنین تقویت فعالیت های تبلیغی و ارتقاء سطح اعزام مبلغ کوشش نمائیم. زیرا بالا بردن کیفیت و سطح فعالیت ها و تعاملات فرهنگی و علمی و تبلیغی و بخصوص اعزام مبلغ به خارج نیازمند بازنگری و ارتقاء کیفیت می باشد. و ضعف های موجود شایسته است که برطرف شوند.

صفحه مربوط به گزارش سفر اعضای شورای دین پژوهان کشور به 5 کشور اروپایی

ورود به صفحه کلیک کنید


منبع : دبیرخانه دین پژوهان کشور
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت